N'Olur Ormanı Renklendir Projesinin Fidanları Toprak ile Buluştu

Giresun Üniversitesi Çevre Mühendisleri ve Doğa Sevenler Topluluğu (ÇEMDOST) öğrencileri, Çevre Sorunları, Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Tunç Dede’nin danışmanlığında sürdürdükleri “N’Olur Ormanı Renklendir” projesi kapsamında, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdiler.

N’Olur Ormanı Renklendir” projesi kapsamında Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerine daha önceden dağıtılan tohumlar, minik çevreciler tarafından büyütülüp ekilecek boyuta getirilince topluluk öğrencileri ve minik çevreciler tarafından, 06 Haziran 2018 Çarşamba günü Güre Yerleşkesinde toprakla buluşturuldu.

Topluluğun, “Her çocuk bir fidan” sözünden yola çıkarak planladıkları etkinlik kapsamında minik çevrecilere ağaçların, doğayı korumanın ve çevreyi temiz tutmanın önemi anlatıldı. Etkinliğin, 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası münasebetiyle ayrı bir anlam kazandığını belirten topluluk akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Özlem Tunç Dede, her bir öğrencinin kendi sorumluluğunda büyüttükleri fidanları toprağa dikmelerinin heyecan ve coşkusunu paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve projenin Giresun’daki tüm ilköğretim okullarında devam ettirileceğini söyledi.

ÇEMDOST üyeleri, projenin gerçekleştirilmesinde, sosyal sorumluluk ve çevresel projeler içerisinde yer almayı kendisine bir görev bilen ve topluluklarının yaptığı faaliyetlerde daima destek sağlayan NOOR Fındık’a maddi ve manevi her türlü desteğinden dolayı teşekkür ederek etkinliklerini sonlandırdılar.