Giresun Üniversitesi, Dereli Meslek Yüksekokulu

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı 1.Sınıf Öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Projeleri konulu ders kapsamında, Noor Fındık firmasının yürütmüş olduğu fındık tarımında 16 yaş altı çocukların çalıştırılmaması “GÜLEN ÇOCUK” projesi hakkında detaylı bilgi aldılar.

T.C. GİRESUN ÜNİVERSİTESİ Dereli Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı 1.Sınıf Öğrencileri; Okul Müdür Yardımcımız Öğr.Gör.Kürşat KURT ve Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Hüsniye KOÇAK nezaretinde Sosyal Sorumluluk Projeleri Ders kapsamında 28 Mart2014, Cuma günü iki etkinlik birden gerçekleştirdi.

Öğrencilerimiz ilk olarak “Fındık tarımında 16 yaş altı çocukların çalıştırılmaması amacıyla – Gülen Çocuk projesi – Sponsoru Noor Fındık San. ve Tic. Ltd. Şti. Giresun Organize Sanayi Bölgesindeki Entegre Fındık Tesisleri ve ardından da Sevgi Evleri olarak da bilinen Giresun Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret etti.

“Gülen Çocuk projesi” Sponsoru Noor Fındık San. ve Tic. Ltd. Şti. adına proje koordinatörü Sn.Özer AKBAŞLI tarafından sosyal sorumluluk projesi ve iyi uygulamalar çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı. Ders içeriğinde teorik olarak detaylarını görüp bildikleri sosyal sorumluluk kavramını örnek ve başarı ile uygulanmış proje(ler) üzerinden kıyaslama şansı elde eden öğrencilerimiz, reelde karşılığını buldukları bilgi üzerine yeni bilgi katarak amaca ulaşmanın keyfini yaşadılar. Ders kapsamında mesleki değişim ve gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan fırsatların farkındalığının yaratılması için alan çalışması yaptırmak üzere öğrencilerimizle ziyaret ettiğimiz Noor Fındık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nde proje koordinatörü Sn. Özer AKBAŞLI tarafından yapılan sunum ardından entegre fındık tesisleri ve model bahçe ile birlikte bahçe içerisinde tipik Giresun evi içerisinde kurulmuş “fındık müzesi” ziyareti gerçekleştirildi. Proje ve Yaşam tecrübeleri ile öğrencilerimize ilgisini esirgemeyen Sn.Özer AKBAŞLI ve yaşam boyu en güzel an(ı)larında yer alacak eşsiz ve özenli bir teknik gezi fırsatı sunan Noor Fındık San. ve Tic.Ltd.Şti. yönetici ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi bildirmek isteriz.